Bizi Takip Edin
Ambalajda Esnek Çözümler
İletişim
Saatçioğlu Ambalaj
Orta Mah. Maltepe Cad. Akel Emintaş İş Merkezi No:10 Dükkan: 207 Bayrampaşa
İstanbul
34030
05352547343
09:00 - 20:00

Baskı Öncesi & Üretim

       Saatçioğlu Ambalaj endüstriyel tasarım ekibi, yaratıcı özelliği ile müşterilerinin ürünlerinde farklılığı yakalamaya çalışmaktadır. Çalışılan tasarımlar CAD programı ile dizayn edilip plotter makinesi ile maket haline getirilmektedir.
 
       Saatçioğlu Ambalaj, deneyimli bir grafik ekibiyle, müşterileriden gelen grafik çalışmalarını baskıya hazır hale getirmektedir.
 
       Grafik dosyaları MAC ve PC ortamında çalışılmakta olup, Freehand, Illustrator, Artpro, Photoshop, Automation Engine ve Pandora Layout programları kullanılmaktadır.
 
       Kodak Insite programı ile, üretim öncesi renk onayı için, Kodak digital prova baskı (kromolin) makinesinde kullanılacak orijinal malzeme üzerine baskı yapılabilmektedir. Bu son teknoloji dijital prova makinesi, baskı makinelerimizle entegre durumdadır. Bu sayede, üretilecek ambalajın orijinal baskısına %90 yakınlıkta sonuç alınmakta, müşteri baskıya geçmeden önce ambalajını gerçeğine en yakın baskı değerleri ile görebilmektedir.
 
        Bir diğer onay aracımız olan EPSON 7900 dijital prova makinemiz ISO 12647 Uluslararası standartlara uyun olarak FOGRA PSO sistemine göre kalibre edilmiştir. Baskı makinelerimizle entegre olup, üretilecek ambalajın orijinal baskısına %95 yakınlıkta sonuç vermektedir.

 


Üretim:

Baskı Teknikleri

  • Ofset Baskı
  • 70x100cm ve 100x140cm tabaka ebadında ve 7 renge kadar baskı yapılmaktadır.
  • Inline lak uygulaması: UV ve dispersiyon lak üniteleri baskı makineleri ile entegre olup, renklerle aynı anda uygulama olanağı vermektedir.
  • Farklı lakların kullanımı
  • CTP kalıp pozlandırma sırasında hesaplanan boya yoğunluk değerleri baskı makinelerine network ortamında aktarılarak renk değerlerindeki kayıplar minimize edilmektedir.
  • Interdeck U.V lambalı kurutma tekniği sayesinde metalize, şeffaf ve hologram film üzerine baskı yapılabilmektedir.

Üretim Teknikleri

 

Film Laminasyon:

Saatçioğlu Ambalaj, metalize film laminasyon prosesini kendi bünyesinde bulundurarak bu konuda uzmanlaşmıştır. Ambalaj üzerine metalize, hologram, şeffaf film kaplanabilmektedir.

 

 

 

 

 

Keski:

13 milimetreden 45 santimetreye kadar ambalaj kesimleri yapılmaktadır. Easypres sistemi sayesinde kesim kalıpları önceden hazırlanarak hatalar ortadan kaldırılmakta ve iş değişim zamanları kısaltılmaktadır. Kesim artıkları merkezi atık toplama ünitesine hava emme suretiyle borularla aktarılmakta ve otomatik olarak preslenmektedir. Full otomatik dolum hatlarında kullanılan ambalajlar için full ayıklamalı özel çelik bıçaklar kullanılmaktadır.

 

 

Yapıştırma:

Farklı ebatlarda ve yapıştırma tiplerinde ( yan yapıştırma, dip kilit, 4 nokta , altı nokta, özel dizayn … ) ambalajlar üretilmektedir. Üretilen ambalajların barkod ve tutkal yoğunluğu kontrolleri yapıştırma makineleri üzerindeki lazer sistemli okuyucular ile yapılmaktadır. Yapıştırma makineleri üzerindeki Inkjet yazıcılar sayesinde her ambalajın içerisine üretim parti numaraları ve tarihleri yazılabilmektedir.
Baskı Öncesi & Üretim | Saatçioğlu Ambalaj